14 Aralık 2015, Pazartesi | MUTLUSAN Elektrik “Eğitime Destek Projesi” Başlattı

MUTLUSAN Elektrik, Türkiye’nin kaynaklarının etkin kullanımı ve bu konuda gençlerin kişisel ve mesleki gelişimleri için Meslek Yüksek Okulları ve Meslek Lisesi öğrencileri için “Eğitime Destek”’ konulu bir uygulama başlattı.

Mutlusan Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz firma olarak başlattıkları sosyal sorumluluk projesi için açıklamalarda bulundu; “Sanayi sektörümüzün gelişmesi, ihracatımızın artması, ürünlerin niteliklerinin çoğalması, ülkemizin topyekün kalkınması bütün bunlar doğru orantılı olarak nitelikli eleman ihtiyacını ortaya çıkarmaktadır. Meslek Liseleri sanayicilerin beklentisi olan nitelikli eleman yetiştirmesi konusunda büyük bir sorumluluk üstlenmektedir. Sanayici olarak bizim de üzerimize düşen, buralarda eğitim gören öğrencilere mesleki olarak elimizden gelen desteği vermektir. Bu doğrultuda Mutlusan Elektrik tarafından üretimi yapılan ürünlerden, eğitim için gerekli olanları ihtiyacı tespit edilen okullarımıza gönderdik.

Ayrıca bu sosyal sorumluluk projemize destek veren, Afyon Kocatepe Üniversitesi Dazkırı Meslek Yüksekokulu Elektrik Bölümü,  Adana Çukurova Elektrik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çorlu Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,  Gümüşhane Kelkit Yaşar İrfani Doğan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğretim görevlilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve idari personelimize teşekkür ediyorum.  Öğrencilerimize de eğitim hayatlarında başarılar diliyorum ”dedi.

Uygulamayla ilgili, Afyon Kocatepe Üniversitesi Dazkırı Meslek Yüksekokulu Bölümü’ nden Öğr. Gör. Abdil KARAKAN (Elektrik-Elektronik Mühendisi) “Öğrenciler ve okulumuz adına çok teşekkür ediyor her zaman Mutlusan Elektrik’ in destek ve yardımlarını bekliyoruz” dedi. Ayrıca öğrencilerin, bilgi ve pratiklerini artırmak amacıyla gönderilen bu ürünlerin teknik olarak çok faydalı olduğunu dile getirdi. Öğrenciler de okudukları derslerin uygulama alanlarını daha da geliştirmek için bu tür projelerin fırsat olduğunu söylediler.

Adana Çukurova Elektrik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Fuat Berdilek, “Mutlusan Elektrik A.Ş.’ nin sosyal sorumluluk projesini gönülden destekliyoruz ve bu davranışınızın diğer firmalara da örnek teşkil etmesini umuyoruz. Sizlerin de yardımlarıyla Okul-Sanayi işbirliğindeki eksik parçanın tamamlanacağı düşüncesi bizleri son derece mutlu etmiştir. İlgi ve alakalarınız için içten teşekkürler” şeklinde duygu ve düşüncelerini dile getirirken,  Gümüşhane Kelkit Yaşar İrfani Doğan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’ nden Elektrik Elektronik Teknik Alan Şefi Önder Özmen de “Göstermiş olduğunuz ilgiye ve kurumunuza okulumuz ve öğrencilerim adına çok teşekkür ederim” dedi.

Yapılan ortak açıklamada “Eğitim yuvalarına desteklerini eksik etmeyen Mutlusan Elektrik ailesine, yönetim kurulu üyelerine ve teknik desteği ile bizlerle ilgilenen tüm yönetici ve çalışanlar ile okul yönetimine sağladıkları imkânlardan dolayı teşekkür ediyoruz” dediler.