Часто задаваемые вопросы

 • 1. Türkiye’ nin her yerinde Mutlusan marka ürünlere ulaşılabilir mi?

  Türkiye’ nin 81 ilinde bini aşkın bayimiz var. Pek çok noktada ürünlerimize ulaşılabilir.


 • 2. Bayilikleriniz dışında kendi satış mağazalarınız da var mı?

  İkitelli Sanayi Bölgesi’ ndeki fabrikamız dışında satış da yapılan Perpa ve Karaköy şubelerimiz olmak üzere 2 satış mağazamız var.


 • 3. Genel olarak ürün portföyünüz hangi gruplardan oluşuyor?

  Anahtar, kablo kanalı, tesisat, otomasyon ve aydınlatma olmak üzere beş başlıkta grupluyoruz.


 • 4. Ürün çeşitleriniz genel olarak nelerdir?

  Ürün çeşitlerimiz arasında anahtar priz serileri, kablo kanal ve aksesuarları, w otomat kutuları, PVC yanmaz spiraller, halojen free spiraller, polietilen borular, çelik ve izoleli spiraller, sinyal armatürleri ve aydınlatma armatürleri bulunmaktadır.


 • 5. Yeni bir ürünün ortaya çıkış ve üretime geçiş süreci ne şekilde ilerliyor?

  Bu noktada önemli olan fikri bulmak ve bu fikri hayata geçirmeyi sağlayacak doğru programı kullanmak. Ürün tasarımı elle karakalem çizildikten sonra bilgisayar ortamında canlandırmak üzere SolidWorks’ te çalışılıyor. Sonra iş kalıp tasarımdan geçiyor. Teknik detayları için de teknik resim bölümüne iletiliyor. İşin en önemli kısımlarından biri de render kısmıdır. Çünkü müşteriye hitap eden kısmı orasıdır. Bir ürünü ortaya koymak baştan sona bir takım çalışmasıdır.


 • 6. Ar-Ge departmanınız var mı? Nasıl bir Ar-Ge stratejisine sahipsiniz?

  Ar-Ge departmanımız ve alanlarında uzman bir Ar-Ge ekibimiz var. Proje, bilgi, doküman ve fikri mülkiyet hakları yönetimi, yaratıcılık geliştirme vb. araçlar ile desteklenmiş projeler yürüterek, rekabet ortamındaki üstünlüğümüzü elimizde tutmaya devam etmek ve geliştirmek için teknolojiye ve Ar-Ge’ ye yatırım yapmaya devam ediyoruz.


 • 7. Hammadde seçimi yapılırken hangi kalite standartlarını dikkate alıyorsunuz?

  Tasarımlarımızda maksimum performansı sağlayacak hammadde seçilir. TSE, ICE, CE, VDE, Kema Keur, GoST, IMQ standartlarından ilgili standardın olup olmadığına bakılır. Kriterlere uygun hammadde ve bileşenlerin kullanılmasına onay verilir.


 • 8. Üretimi planlanan ürün için kalite laboratuvarındaki hangi süreç işliyor, kalite sürekliliğini nasıl sağlıyorsunuz?

  Üretimi planlanan ürünün numunesi üzerinde, bünyemizde oluşturduğumuz kalite laboratuvarımızdan tecrübeli ve eğitimli personelimiz, ilgili standardın gerektirdiği testleri yapar. Ürünün testleri geçmesi halinde, seri üretime uygunluğu onaylanır. Üretim boyunca testler periyodik olarak tekrarlanır. Bu süreçler ile ürünlerimizde kalite sürekliliği sağlanır.


 • 9. Anahtar/Priz alanında ürün gruplarınız nasıl bir çeşitlilik gösteriyor?

  Anahtar ve Priz gruplarının yanı sıra Elektronik Grubu ve Çerçeve Grubu olmak üzere çeşitlilik göstermektedir. 


 • 10. Anahtarlarınınız uygunluk standardı ve kullanım ömrü nedir?

  Anahtarlarımız IEC 60669-1 standartlarına uygun ve uzun ömürlüdür (40000 çalışma).


 • 11. Prizlerinizin standardı ve çalışma ömrü nedir?

  Sağlam ve güvenli bağlantı yapılabilmesi için prizlerimiz IEC 60884-1 standartlarına uygun vidalı bağlantı sistemine sahiptir. Uzun ömürlüdür (10000 çalışma).


 • 12. Anahtarda montaj kolaylığınız nelerdir? Anahtar montajı nasıl yapılır?

  Tornavida kullanımı gerektirmeyen çabuk bağlantılı kontak sistemine sahiptir. Alt mekanizmada bulunan mandallara basılarak kablo bağlantısı yapılır. U şeklinde yaylı tırnaklar üzerinde bulunan vidaların sıkılması ile ürünün duvara montajı gerçekleştirilir.